Otsituimad TOP 5

Niquitin 14mg Transdermal patch N7 (0)

Närvisüsteem >  Teised närvisüsteemi toimivad ained
Nimetus: Niquitin 14mg Transdermal patch N7
Toimeained: Nicotine(TD)
Tipas: Retseptita
Tootja: Richard Bittner
ATC kood N07BA01
Keskmine hind:
Külastajate hind: -
Kas soovite, et Teid informeeritakse selle ravimi kampaaniast?
Laiendada / Sulgeda Mis ravim on seda ravimit ja milleks seda kasutatakse

NiQuitin plaaster on abivahend suitsetamisest loobumisel. Suitsetamisest loobumisel kogetakse sageli ebameeldivaid aistinguid ehk võõrutusnähte, mis on tingitud sellest, et organism ei saa enam nikotiini. Just nikotiin on sigarettides see, mis tekitab füüsilist sõltuvust. NiQuitin plaaster sisaldab nikotiini, mis imendub läbi naha vereringesse ja tagab püsiva nikotiini sisalduse teie organismis sellisel tasemel, mis on üldiselt madalam suitsetamisel tekkivast tasemest. See aitab leevendada suitsetamise lõpetamisega seotud võõrutusnähte ja suitsetamistungi ning vältida suitsetamise taasalustamist. Sellist ravi nimetatakse nikotiinasendusraviks.

Näidustused

Tubakasõltuvuse ravi, sealhulgas võõrutusnähtude ja suitsetamise tungi leevendamine suitsetamisest motiveeritud loobumisel.


Laiendada / Sulgeda Mida on vaja teada enne ravimi kasutamist

Suitsetamine on tervisele kahjulik. Nikotiinasendusravi kasutamine aitab suitsetamisest vabaneda.

Kasutades NiQuitin plaastrit, tuleb suitsetamine täielikult lõpetada.

Kui te suitsetate kasvõi ühe sigareti ravi ajal, võite jätkata suitsetamisest loobumise katset, kuid pidage enne nõu oma arsti, meditsiiniõe, suitsetamisest loobumise nõustaja või apteekriga.

Ärge kasutage NiQuitin plaastrit

• kui olete allergiline nikotiini või ravimi mõne abiaine suhtes; • kui olete mittesuitsetaja, juhusuitsetaja või alla 12 aasta vanune.

Eriline ettevaatus on NiQuitin plaastrit kasutades vajalik kui

teil on maksa- või neeruhaigus;

teil on ravile allumatu kilpnäärme liigtalitlus või feokromotsütoom (neerupealise kasvaja, mis võib mõjutada vererõhku);

te olete haiglas südameataki, tõsiste südamerütmihäirete või insuldi tõttu;

te olete hiljuti läbi elanud raske südameveresoonkonna haiguse (insuldi või südamelihaseinfarkt);

teil on diabeet;

teil esinevad allergilised reaktsioonid;

teil tekib allergiline ekseem või dermatiit(nahapõletik); - teil on äge kaksteistsõrmiku- või maohaavand.

Loetletud juhtudel pidage kindlasti nõu arsti, meditsiiniõe, suitsetamisest loobumise nõustaja või apteekriga

Rasedus ja imetamine

Kõige parem on, kui te loobute raseduse ajal suitsetamisest ilma nikotiinasendusravi kasutamata. Kui see ei õnnestu, võib suitsetamisest loobumiseks kasutada nikotiinasendusravi. See on teie sündimata lapse jaoks parem kui suitsetamise jätkamine. Nikotiinasendusravi tuleks teha nii varases raseduse staadiumis kui võimalik ja võimalikult lühiajaliselt. Nikotiiniplaastrite asemel võib eelistada perioodiliselt kasutatavaid preparaate nagu närimiskummi või pastillid. Kui teil esineb iiveldus või südamepööritus, tuleks eelistada plaastrite kasutamist. Kui hakkate kasutama NiQuitin plaastrit, eemaldage see enne magamaminekut.

Kui te toidate last rinnaga on kõige parem kasutada selliseid nikotiinasendusravi preparaate, mida saab tarvitada perioodiliselt (nt närimiskummi või pastille) ja toita last rinnaga vahetult enne preparaadi kasutamist. Selle tulemusel saab teie laps väikseima võimaliku nikotiinikoguse. Nikotiin imendub rinnapiima väikestes kogustes, mis võivad imikut kahjustada isegi raviannustes.

Autojuhtimine ja masinatega töötamine:

NiQuitin plaaster ei oma märkimisväärset toimet autojuhtimise ja masinate käsitsemise võimele.

Alla 12-aastased lapsed

Nikotiinasendusraviga saadav nikotiini kogus on mõeldud täiskasvanud inimestele, kes loobuvad suitsetamisest, kuid mitte alla 12-aastastele lastele. Lapsed on nikotiini toime suhtes tundlikumad ja see võib neil põhjustada tõsise, surmaga lõppeva mürgistuse. Hoidke nikotiini sisaldavaid tooteid alati laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas ning plaastrite äraviskamisel murdke need hoolikalt kokku nii, et liimikiht jääb sissepoole.

Kasutamine koos teiste ravimitega:

Informeerige oma arsti kui te kasutate või olete hiljuti kasutanud mingeid muid ravimeid.

Suitsetamisest loobumise järgselt on mõnikord vaja kohandada teiste kasutatavate ravimite annuseid.

Teil on suurem võimalus edukalt suitsetamisest loobuda kui lisaks nikotiinasendusravile saate abi ja toetust arstilt, meditsiiniõelt, suitsetamisest loobumise nõustajalt, apteekrilt või osalete käitumuslikes toetusprogrammides.


Laiendada / Sulgeda Kuidas seda ravimit võtta

NiQuitin on saadaval 3 tugevusega plaastrina:

NiQuitin 21 mg/24 tundi

NiQuitin 14 mg/24 tundi

NiQuitin 7 mg/24 tundi

Kasutusjuhend:

Kasutage NiQuitin plaastrit alati vastavalt juhisele

Täiskasvanud (ja üle 12-aastased noorukid*)

Kasutades NiQuitini abivahendina suitsetamisest loobumisel on soovitatav järgida astmelist raviskeemi. Ravi alustatakse suurema nikotiinisisaldusega plaastritega ja vastavalt skeemile vähendatakse aste-astmelt nikotiinikogust:

Kui suitsetate päevas rohkem kui 10 sigaretti:

aste – NiQuitin 21 mg/24 tundi 6 nädala jooksul, seejärel jätkake:

aste – NiQuitin 14 mg/24 tundi 2 nädala jooksul, seejärel jätkake:

asteNiQuitin 7 mg/24 tundi 2 nädala jooksul.

Kui suitsetate päevas 10 või vähem sigaretti:

aste – NiQuitin 14 mg/24 tundi 6 nädala jooksul, seejärel jätkake:

asteNiQuitin 7 mg/24 tundi 2 nädala jooksul.

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb kümnenädalane raviskeem lõpuni läbida (suitsetamisest loobujatele, kes alustasid raviskeemi 2. astmelt, on ravi pikkus kaheksa nädalat). Ravi ei tohiks kesta järjest kauem kui kümme nädalat.

*Noorukitel vanuses 12- kuni 17-aastat tuleb kasutada sama 3-astmelist raviskeemi, mis täiskasvanute puhul (vt. eespool).

Nikotiinasendusravi võib kesta üle 10 nädala ainult pärast arstiga nõu pidamist.

Ärge ületage teile määratud annust.

Kui teil on tunne, et NiQuitin plaastri toime on liiga tugev või liiga nõrk või kui hakkate uuesti suitsetama, küsige nõu arstilt, meditsiiniõelt, suitsetamisest loobumise nõustajalt või apteekrilt.

Kuidas plaastreid paigaldada?

Plaastri paigaldamiseks valige puhas kuiv ja karvadeta piirkond nahal. See tagab plaastri korraliku kleepumise. Vältige piirondi, kus nahk on kortsus (nt liigese peal) või kus liikumisel tekivad nahavoldid. Samuti vältige plaastri asetamist punetavale, vigastatud ja ärritatud nahale. Ärge eemaldage plaastrit suletud pakendist enne kui te olete valmis seda kasutama. Avage kotike mööda punktiirjoont vältides plaastri sisepinna vigastamist. Võtke plaaster ettevaatlikult välja. Plaastri kleepuvat poolt, st vastu nahka asetatavat poolt, katab läbipaistev kaitsekile. Hoides kleepuvat poolt enda poole, eemaldage pool kaitsekilest, alustades plaastri keskelt. Hoides plaastrit välimisest küljest (puudutage kleepuvat poolt nii vähe kui võimalik), eemaldage kaitsekile ülejäänud osa. Asetage plaaster kohe kleepuva poolega vastu nahka. Suruge plaastrit käega tihedalt vastu nahka vähemalt 10 sekundi jooksul. Veenduge, et see on hästi nahale kleepunud, eriti äärtest. Plaastri nahale asetamisel vältige kokkupuudet silmade ja ninaga. Kui olete lõpetanud, peske käsi alati puhta veega. Ärge kasutage seepi, sest see võib suurendada nikotiini imendumist. Vesi ei kahjusta korralikult paigaldatud plaastrit. Võite lühiajaliselt käia vannis, duši all või ujumas.

Kuidas plaastreid vahetada?

Plaastreid tuleb vahetada üks kord päevas, iga päev umbes samal ajal, eelistatavalt kohe pärast ärkamist. Jätke iga plaaster nahale 24 tunniks (kui olete rase, eemaldage see enne magamaminekut). Uue plaastri paigaldamiseks valige alati uus piirkond nahal. Ärge kasutage sama nahapiirkonda uuesti vähemalt 7 päeva jooksul. Plaastri eemaldamisel murdke see nii kokku, et kleepuv pool jääb sissepoole ja pange plaaster tagasi kotikesse, millest te just uue plaastri välja võtsite. Visake kasutatud plaastrit sisaldav kotike ära ja veenduge, et see ei satu lastele või koduloomadele kättesaadavasse kohta. Kui unustate plaastrit õigeaegselt vahetada, tehke seda niipea, kui see teile meelde tuleb. Edasi jätkake nii nagu enne.

Plaastrid kleepuvad tavaliselt hästi enamike inimeste nahale. Kui juhuslikult plaaster ära tuleb, siis paigaldage uus plaaster uude karvadeta nahapiirkonda, mis on puhas ja kuiv. Edasi jätkake nii nagu enne. Soovi korral võib plaastri enne magamaminekut eemaldada (umbes 16 tunni pärast) ja ärgates panna peale uue plaastri. Kuid plaastri eemaldamine 16 tunni pärast vähendab selle tõhusust hommikuse suitsetamistungi leevendamisel.

Kui te kasutate rohkem plaastreid kui ette nähtud

Kui kasutate korraga liiga palju plaastreid, võite end tunda haigena, uimasena ja ebamugavalt. Eemaldage kõik plaastrid, peske nahk puhta veega (ilma seebita) puhtaks ja kuivatage ära. Pöörduge kohe nõu saamiseks arsti poole või minge haigla erakorralise meditsiini osakonda; võimalusel näidake neile pakendit või pakendi infolehte.

Plaastrid ei sobi kasutamiseks alla 12-aastastel lastel ja mittesuitsetajatel. Neil võivad tekkida nikotiini üleannustamise nähud nagu peavalu, haiglane enesetunne, kõhuvalu ja kõhulahtisus.

Kui laps on plaastri oma nahale kleepinud, eemaldage plaastrid nahalt ja peske nahk puhta veega (ilma seebita) puhtaks ning kuivatage. Kui laps on plaastri alla neelanud, pöörduge kohe arsti poole või lähema haigla erakorralise meditsiini osakonda; võimalusel näidake neile pakendit või seda infolehte.


Laiendada / Sulgeda Võimalikud kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka NiQuitin plaaster põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.

Suitsetamisest loobumine võib ise tekitada mõningaid sümptomeid, näiteks nõrkustunnet, peapööritust, peavalu, köha ja gripilaadseid sümptomeid. Sellised sümptomid nagu meeleolu kõikumine, unetus, langenud meeleolu, ärrituvus, ärevus, uimasus, rahutus, närvilisus, keskendumisvõimetus ja unehäired võivad samuti olla seotud suitsetamise mahajätmisega kaasnevate ärajätunähtudega.

Teised kõrvaltoimed on loetletud allpool. Need on jaotatud rühmadesse esinemise tõenäosuse järgi.

Sagedus Kõrvaltoime
Väga sage (>1/10) unehäired, sealhulgas unetus ja ebanormaalsed unenäod, peavalu, pearinglus iiveldus, oksendamine manustamiskoha reaktsioon
Sage (>1/100; <1/10) närvilisus,värisemine,südamepekslemine,hingeldus, köha, kurguvalu ja-turse, seedehäired, kõhuvalu, kõhulahtisus, kõhukinnisus,suurenenud higistamine, suukuivus, valu liigestes, lihastes, rindkeres ja jäsemetes, väsimus või nõrkus
Aeg-ajalt (>1/1000; <1/100 ) Allergilised reaktsioonid
Väga harva, sealhulgas üksikjuhud (<1/10000 ) nahareaktsioonid, naha suurenenud tundlikkus päikesekiirguse suhtes ja rasked allergilised reaktsioonid, nende seas ootamatu vilistamine või pigistustunne rindkeres, lööve ja minestustunne.

Kohas, kus on olnud plaaster, võib tekkida kerge punetus ja sügelus, põletus ning kipitus. Pärast plaastri äravõtmist kaovad need nähud tavaliselt kiiresti. Harvadel juhtudel võib kleepimiskohas tekkita raskem reaktsioon. Sel juhul lõpetage plaastrite kasutamine ja rääkige oma arstiga.

Kui ükskõik milline kõrvaltoimetest muutub tõsiseks või kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, mida selles infolehes ei ole nimetatud, palun rääkige sellest oma arstile või apteekrile.


Laiendada / Sulgeda Kuidas ravimi säilitada

Hoidke kõik plaastrid karbis nende kaitsekotikestes kuni kasutamiseni. Hoidke neid ohutus, lastele ja koduloomadele varjatud ja kättesaamatus kohas. Ärge kasutage NiQuitin plaastrit, kui plaastrit ümbritsev pakend on vigastatud või avatud.

Pärast pakendile märgitud kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.

Ravimeid ei tohi ära visata kanalisatsiooni kaudu ega koos majapidamisprügiga. Küsige oma apteekrilt, kuidas hävitatakse ravimeid, mida enam ei vajata. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.


Laiendada / Sulgeda Pakendi sisu ja muu teave

LISAINFO

Mida Niquitin plaaster sisaldab:

Toimeaine on nikotiin.

1NiQuitin, transdermaalne plaaster, 7mg/24 tundi sisaldab 36 mg nikotiini, mis võrdub 5,1 mg/cm2 nikotiiniga ja millest vabaneb 24 tunni jooksul 7 mg nikotiini. Kontaktpinna suuruseks 7 cm2.

NiQuitin, transdermaalne plaaster, 14mg/24 tundi sisaldab 78 mg nikotiini, mis võrdub 5,1 mg/cm2 nikotiiniga ja millest vabaneb 24 tunni jooksul 14 mg nikotiini. Kontaktpinna suuruseks 15 cm2.

NiQuitin, transdermaalne plaaster, 21mg/24 tundi sisaldab 114 mg nikotiini, mis võrdub 5,1 mg/cm2 nikotiiniga ja millest vabaneb 24 tunni jooksul 21 mg nikotiini Kontaktpinna suuruseks 22 cm2.

Abiained on: etüleenvinüülatsetaatkopolümeer, polüetüleentereftalaat/etüleenvinüülatsetaatkile, polüetüleenkile, polüisobutüleen kleepkiht ja trükitint

Kuidas Niquitin plaaster välja näeb ja pakendi sisu:

7 või 14 läbipaistvat plaastrit pappkarbis. Iga plaaster paikneb kihilisest materjalist kotikeses. Iga plaaster on nelinurkne ja koosneb läbipaistvast tagaküljest ja kaitseribast, mis enne kasutamist eemaldatakse.

Müügiloa hoidja:

GlaxoSmithKline Export Ltd

980 Great West Road

Brentford

Middlesex TW8 9GS

Ühendkuningriik

Tootjad:

Catalent UK Packaging Limited, Corby, Northamptonshire NN18 8HS, Ühendkuningriik

või

Catalent UK Packaging Limited, Westhoughton, Bolton BL5 3XX, Ühendkuningriik

Lisaküsimuste tekkimisel selle ravimi kohta pöörduge palun müügiloa hoidja kohaliku esindaja poole:

GlaxoSmithKline Eesti OÜ

Lõõtsa 2

Tallinn, 11415Apteekide, kus võite osta selle tooted, otsing asukoha järgi:
Rajoon: Asula: Apteekide võrk:
 

Otsige tooted nendes apteekides : Apteekide otsingut teostati selles piirkonnas: Kogu Eesti

Euroapteek OÜ, Järve Keskuse Apteek

Pärnu mnt 238, Nõmme linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6088446
A040@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Euroapteek OÜ, Smuuli Apteek

J. Smuuli tee 9, Lasnamäe linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
651 8246
A039@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Euroapteek OÜ, Ümera Apteek

Ümera tn 3, Lasnamäe linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6212980
A006@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Sikupilli Apteek

Tartu mnt 87, Lasnamäe linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6381520
benu.5105@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Mustika Keskuse Apteek

Tammsaare tee 116, Tallinn
Hindamine ratingratingratingratingrating

Euroapteek OÜ, Laikmaa Apteek

Narva mnt 2, Kesklinna linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6539781
A047@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Ujula apteek

Ujula tn 2, Tartu linn, Tartu maakond
7339911
benu.5138@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Torupilli Apteek

Vesivärava tn 37, Kesklinna linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6376640
benu.5119@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Euroapteek OÜ, Uuesilla Apteek

Riia mnt 131, Pärnu linn, Pärnu maakond
4460083
A005@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Tuleviku apteek

Tuleviku tn 1, Rakvere linn, Lääne-Viru maakond
3242749
benu.5107@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating